Topuzi, nje model klasi dhe me shije vintage

klinikaeuromedica

I rafinuar, pak vintage dhe i pershtatshem per te gjitha moshat.


chignon

Kete vit eshte modeli me ne mode, per elegancen qe paraqet. Topuzi, ne versonin e tij klasik eshte i perbere ne format me te ndryshme, nga me te thjeshtat deri tek ato me modele capkene.

1- Topuz me shkopa prej druri

1

Dy shkopinj apo edhe dy laspa ose dy penela, me pak fjale cdo gje qe mund tju sherbente per te realizuar nje topuz te thjeshte, kryqezoni shkopinjte ne mesin e mbledhjes se flokeve derisa do te ndjeni floket te mbedhur.

2- Topuz i perpunuar

2

Ja nje version me i komplikuar i topuzit klasik, ne kete rast kemi nje gershetim qendror, me te madh, i cili vjen duke u pasuruar me tufa flokesh ne te gjithe anet. Efekti eshte per nje mbremje klasi. Kujdes! Realizimi i ketij modeli nuk eshte shume i thjeshte per tu praktikuar nga vet ju.

3- Topuz i momentit te fundit

3

Nuk keni kohe per te lare floket? Topuzi "basic" eshte ideal per te maskuar floket e c'rregullt. Krihini mire, lidhini me nje llastik me te njejten ngjyre me floket, rrotullojini perreth kapjes se bishtit, dhe fiksojeni me kapese, dhe voila, gati per te dal!

4- Topuz larte

4

Ne kete version, per floket shume te gjate, topuzi duhet te nis nje kapje bisht shume larte. Me pas pjesa tjeter e flokeve i japin volum ketij modeli, me e pershtashme per nje mbremje te vecante apo nje ceremoni.

5- Topuz me gershet

5

Topuzi mund te nis edhe nga nje gershet i cili rrotullohet perreth bazes se saj duke e fiksuar me kapese te vogla. Efekti do te jete shume romantik, ja perse nje lule e bukur do te sihte dekori ideal per kete model.

6- Topuz vintage

6

Ky eshte nje version me i komplikuar i topuzit klasik. Ne kete rast, mbledhja e flokeve mbulohet me floket e jashtem, floket duhet te jene te drejte dhe pas modelit te fiksohen me llak, ky model nuk nje krehje per gjate dites!GoTaxi
Digicom

Komente


 • Dada: shume shume i bukur artikulli. bravo • Emri:
   
  Email:
     
  Përmbajtja:
   
   
Postuar nga: a.k
Data: 30/11/2010
ikub#: 1011300152
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE, MODELE,
Reklame
Ventouris

Artikuj te sponsorizuar

Reklame
Rfz

ReklameReklame
Cineplexx

Reklame
Radika

©2016 ikub.al