• Topuzi, nje model klasi dhe me shije vintage


  I rafinuar, pak vintage dhe i pershtatshem per te gjitha moshat.  chignon

  Kete vit eshte modeli me ne mode, per elegancen qe paraqet. Topuzi, ne versonin e tij klasik eshte i perbere ne format me te ndryshme, nga me te thjeshtat deri tek ato me modele capkene.

  1- Topuz me shkopa prej druri

  1

  Dy shkopinj apo edhe dy laspa ose dy penela, me pak fjale cdo gje qe mund tju sherbente per te realizuar nje topuz te thjeshte, kryqezoni shkopinjte ne mesin e mbledhjes se flokeve derisa do te ndjeni floket te mbedhur.

  2- Topuz i perpunuar

  2

  Ja nje version me i komplikuar i topuzit klasik, ne kete rast kemi nje gershetim qendror, me te madh, i cili vjen duke u pasuruar me tufa flokesh ne te gjithe anet. Efekti eshte per nje mbremje klasi. Kujdes! Realizimi i ketij modeli nuk eshte shume i thjeshte per tu praktikuar nga vet ju.

  3- Topuz i momentit te fundit

  3

  Nuk keni kohe per te lare floket? Topuzi "basic" eshte ideal per te maskuar floket e c'rregullt. Krihini mire, lidhini me nje llastik me te njejten ngjyre me floket, rrotullojini perreth kapjes se bishtit, dhe fiksojeni me kapese, dhe voila, gati per te dal!

  4- Topuz larte

  4

  Ne kete version, per floket shume te gjate, topuzi duhet te nis nje kapje bisht shume larte. Me pas pjesa tjeter e flokeve i japin volum ketij modeli, me e pershtashme per nje mbremje te vecante apo nje ceremoni.

  5- Topuz me gershet

  5

  Topuzi mund te nis edhe nga nje gershet i cili rrotullohet perreth bazes se saj duke e fiksuar me kapese te vogla. Efekti do te jete shume romantik, ja perse nje lule e bukur do te sihte dekori ideal per kete model.

  6- Topuz vintage

  6

  Ky eshte nje version me i komplikuar i topuzit klasik. Ne kete rast, mbledhja e flokeve mbulohet me floket e jashtem, floket duhet te jene te drejte dhe pas modelit te fiksohen me llak, ky model nuk nje krehje per gjate dites!

  Komente


  • Dada: shume shume i bukur artikulli. bravo  • Emri:
    
   Email:
      
   Përmbajtja:
    
      Postuar nga: a.k

  Data: 30/11/2010

  ikub#: 1011300152

  Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE, MODELE,

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt

©2015 ikub.al