Back

Si te beni nje maske kunder renies se flokeve?

Cfare ju sherben?  Thjeshte dy veze dhe shume pak leng limoni
Por shikojme si ta pergatisim:

  • Rrihni dy veze ( ose tre ne baze te gjatesise se flokut)  ne nje tas derisa derisa te keni perftuar nje baze perfekte dhe aplikojeni ate ne floke te njome  ( mos I lani meqe, me pas do ti shpelani perseri , mjafton qe ti lagni lehte)
  • Masazhoni me kujdes lekuren dhe gjatesine per ta shperndare te gjithe perberjen e perftuar.  Me pas fiksojini floket me nje kapese dhe mbulojini me nje kufje.
  • Pasi te keni mbajtur masken per rreth nje ore , shpelajini mire floket me shampo dhe balsam . Me pas jepini shpelarjen e fundit me leng limoni per te eliminuar aromen e vezeve.
  • Nje maske ushqyese dhe efikase per te mbajtur floket e forte, ne gjendje ti rezistojne renies. Kjo eshte nje zgjidhje e thjesht per tu pergatitur .


 


Data postimit :10/10/2012
Ikub# :1210100143
Tags: FLOKE MASKE
Lexuar :4,063 here

Detaje te tjera Komente Harta Artikuj te ngjashem
Share:
Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Detaje te tjera

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Harta


Te ngjashem


Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Gallery

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al