Back

Si te parandalojme njollat e fytyres qe krijohen nga dielli?

njollat ne fytyreZgjidhjet natyrale

Leng limoni

Ju ndihmon te parandaloni daljen e njollave qe shkaktohen nga dielli, por mund te shfaqet dhe si zgjidhje kunder produktive nese nuk perdoren per dite kremra mbrojtes per fytyren dhe kur nuk shkoni ne det. Lengu i limonit tenton te forcoje ndjeshmerine e lekures ne drite, pra nuk be mire per ato qe nuk kane mjaftueshem shume i vëmendshem ne kujdesjen e lekures.

Aloe Vera

Aloe Vera eshte e përshtatshme per ato qe kane probleme me lekuren, midis te cilave dhe njollat e diellit. Ju mjafton ti beni masazh me lengun aloe ne zonen e interesuar disa here ne dite rreth 20 minuta. Duke ndjekur kete terapi natyrale per disa muaj, do te vini re nje lloj shtrirje te lekures tuaj dhe ne njollat qe ju kishin dale. (keshilla.net)


Data postimit :15/07/2012
Ikub# :1207150011
Tags: ALOE VERA FYTYRA NJOLLA
Lexuar :7,154 here

Detaje te tjera Komente Harta Artikuj te ngjashem
Share:
Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Detaje te tjera

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Harta


Te ngjashem


Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Gallery

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al