Si te beni floket me onde ne menyre natyrale?

klinikaeuromedica

Te beni floket me onde pa perdorur difuzor


Niveli i veshtiresise: Mesatar

pic91

 

Te trajtoni difuzorin dhe pjastren nuk eshte nje gjest qe te gjitha femrat adhurojne: disa kane frike efektet negative qe ky instrument me nxehtësi te larte mund te kete tek floket e tyre.  Nese doni onde perfekte, por do te mirëmbash dhe floket, bej keshtu.

 1. Procedoni me larjen si zakonisht. Sapo ti keni lare filloni me tharjen nga rrenja, duke përdorur tharësen. Per nje sasi efekti volumi, thaji me koken poshte.
 2. Sapo te keni thare rrenjet, aplikoni llakun e flokeve per kaçurrela ose nje produkt spray specifik, vetem tek gatesia dhe me sasi te vogla: Shume llak ne fakt mund te bej floket shume te thate.
 3. Ne momentin qe keni aplikuar produktin specifik per floket kaçurrela, procedoni duke rrotulluar floket  ne forme te përdredhur duke i mbajtur ashtu me disa karfica ( te cilat perdoren neper parukeri).
 4. Sapo te keni mbajtur floket, idealja do ishte  te prisni tharjen ne menyre natyrale: nese e keni me te shpejte mund te përdorni dhe tharëse, por me shpejtesi te ulet.
 5. Me pas sapo te jene thare, hiqni karficat dhe me koken poshte kalo gishtat neper koke per ti dhene forme dhe volum.  
   
spitali
BKT

Komente


 • kejsi : A eshte e sigurt ka video per kete gje flm so much

 • sidorela syziu: e papare jeni njesha puc puc • Emri:
   
  Email:
     
  Përmbajtja:
   
   
Postuar nga: jeta12
Data: 02/07/2012
ikub#: 1207020099
Shfleto artikuj te tjere per: BENI, FLOKE, ONDE,
Reklame
ventouris

Artikuj te sponsorizuar

Reklame
Raiffeisen


Artikuj te ngjashem


Reklame
Cineplexx

Reklame
Digicom

©2016 ikub.al