Back

Si te kemi nje fytyre te paster pa shenja?

Qeskat në fytyrë paraqesin një ankth të vërtetë për secilën femër. Ja si të luftohen dhe të mposhten ato. Që në mëngjes, në shikimin e parë, në pasqyrë vëreni qeskat e errëta në fytyrën tuaj.

Shumica i konsideron si një ankth dhe kanë të drejtë, sepse shkatërrojnë bukurinë. Shumica shpenzojnë një pasuri të tërë në kremra të ndryshme, pudër, korrektorë dhe preparate për t’i mbuluar ato.Por, tretmanët e tillë në të shumtën e rasteve nuk kanë sukses dhe, me gjithë përkushtimin tuaj, qeskat edhe më tutje janë të pranishme në fytyrën tuaj. Në vazhdim ju sjellim disa këshilla me ndihmën e të cilave njëherë e përgjithmonë do ta zgjidhni problemin e qeskave në fytyrë.

Uji – është një segment shumë i rëndësishëm në luftimin e qeskave, marrë parasysh se largon helmet nga organizmi ynë. Tash shumica e nejçëve po harrojnë rëndësinë e ujit, duke e konsumuar atë në sasi fre të vogla. Brenda një dite të vetme do duhej të konsumonit 2 deri 3 litra ujë të pastër.

Shpëlarja me vaj luledielli – është një terapi e vjetër, rreth 5000 vjet, por që sjell rezultate të shkëlqyeshme. Në mëngjes merrni një lugë vaj luledielli e përzieni në gojë për rreth 15-20 minuta. Më pas, hidheni vajin, pastroni dhëmbët dhe gojën mirë për t’i pastruar dhëmbët krejt në fund. Ekspertët kanë vërtetuar se bima e lulediellit mundet të nxjerrë rreth 90% të substancave radioaktive nga trupi. Kjo terapi pos se largon helmet nga trupi, po ashtu nxit detoksimin e gjithë organizmit, largon aknet, të cilat janë një vrasës i bukurisë./keshilla/


Data postimit :28/02/2012
Ikub# :1202280146
Tags: FYTYRA
Lexuar :16,275 here

Detaje te tjera Komente Harta Artikuj te ngjashem
Share:
Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Detaje te tjera

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Harta


Te ngjashem


Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Gallery

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al