Si te gatuajme pite me sallam?


Receta per te pergatitur pite me sallam.


Niveli i veshtiresise: Mesatar

Perberesit:

- Miell,
- 2 kokrra veze,
- kos,
- 1/2 e nje luge kafeje me sode buke
- sallam,
- djathe pice,
- salce,
- kripe.

Pergatitja:

Ne nje tepsi hedhim miellin,kosin,vezet,soden,kripen. Me pas, pasi i kemi hedhur te gjithe perberesit i punojme derisa te dali masa e plote.Marrim masen dhe e ndajme ne kulece te vegjel.Marrim kulecet dhe i hapim .Pasi i hapim i futim prberesit (sallam ,djathe,salce).Kur ti kemi mbyllur pitet i vendosim ne tigan per tu skuqur.Gjate skuqjes pitet i kthejme nga ana ne ane.Kur pitet te jene bere i heqim nga tigani dhe i vendosim ne pjate.
Ventouris
Chez Moi

Komente


 • silvana: E kam provuar dhe ka dale shum e shijshme flm per kete recete dhe iua sugjeroi te gjitheve ta gatuajne sepse so ta duan cdo dite ta hane • Emri:
   
  Email:
     
  Përmbajtja:
   
   

AlbtelecomPostuar nga: a.k
Data: 05/09/2011
ikub#: 1109050065
Shfleto artikuj te tjere per: GATIM,


Rfz
Cineplexx

Digicom

©2017 ikub.al