Posto

 • Si te heqim lendet toksike nga trupi?  eleminimi i lendeve toksike

   

   Ju duhet  te eliminoni këto lende nga trupi juaj dhe kështu  ai do te funksionoje si me pare. 

  Hapi I 
  Pini sa me shume ujë qe te nxjerrësh nga  trupi  lendet toksike. Ju duhet te pini te paktën. Ju gjithashtu mund te pini edhe   çaj bimor pa kafeine  për te eliminuar  lendet toksike. 
   
  Hapi II 
  Rrisni përdorimin e fibrave ne ushqimin tuaj, qe te siguroheni qe te bëni filtrimin e lende toksike. Hani  sa me shume fruta dhe perime, nga frutat kryesor është banania.   Lëngu limonit me ujë shërben si laksativ i bute te natyrshëm për te pastruar sistemin tuaj
   
  Hapi III 
    Beni këto sa me sheh qe te shpëtoni trupin tuaj. Çlironi trupin tuaj me an ete djersitjes. Provoni te uleni ne një saune, i cili është gjithashtu  mund t’ju ndihmoje  me eliminimin e lendeve toksike 

  Hapi IV 
  Eliminoni te gjitha ushqimet dhe pijet qe kane lende te larta  si sheqeri dhe miell, ushqimet e skuqura, yndyrat e ngopura, ushqimet e përpunuara, mish me yndyre, kafe, alkool, droge dhe pijet e gazuara. 

  Hapi V 
   Hani fruta te freskëta dhe perime. Nëse gatuani, duhet ti përgatisni perimet me  pak vaj, yndyre apo Erza.  Këto ushqime, treten lehte dhe janë te zhytur ne trup  me shpejtësi dhe shpetojne trupin nga lendet toksike. 

  Hapi VI 
  Hani sa me shume produkte  natyrore  organike  sa mundeni, si për shembull: oriz, fasule bimore dhe  makarona. 
   


  Share:  Postuar nga: khoxha

  Data: 08/08/2011

  ikub#: 1108080054

  Shfleto artikuj te tjere per:

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt

©2014 ikub.al