Back

Si te kemi nje bark perfekt?

Ndoshta do t’ju ngushelloje fakti se, eshte konstatuar qe, nga te gjitha shtresat e dhjamit, ato te barkut largohen me lehtesine me te madhe. Ja tri menyrat me te preferuara per ta arritur kete.

Te ushqyerit

Nese barku juaj eshte pika me kritike qe keni ne trup, ka shume gjasa se nuk keni probleme vetem me mbipeshe apo me celulit, por edhe me fryrje te barkut, ku nuk perjashtohet as mundesia e mbajtjes se sasive te teperta te ujit ne organizem. Dihet mire se barku eshte i ndjeshem ndaj kualitetit te ushqimeve. Per kete shkak, duhet te konsumojme ushqime te tilla, si mollet, ananasi dhe rrushi.

Ushtrimet

Personat qe jane me mbipeshe, duhet te bejne shetitje te perditshme, prej se paku gjysme ore ne dite. Thene me konkretisht, ushtrimet per kthimin e tonusit te barkut nenkuptojne ecjen nordike, vallezimet e ndryshme dinamike, sikur qe eshte salsa apo zumba, si dhe sportet, si boksi, apo tea-boa. Zgjidhni nje aktivitet sipas deshires, ushtrojeni ate tri here ne jave dhe, qysh pas muajit te pare, do te vereni permiresimet. Pas tre muajsh, keto ndryshime do t’i verejne edhe te tjeret!

Anticelulitet

Perpos tere kesaj qe eshte thene, rezultatet e deshiruara nuk do te mungojne nese, ne te njejten kohe, merrni edhe terapi ‘anticelulite’ dhe, duke bere masazh, veni preparatet per heqjen e celuliteve. Kafeina eshte perberesi universal i kremrave anticelulite, meqe me suksesin me te madh zberthen qelizat e grumbulluara dhjamore.


Data postimit :23/06/2011
Ikub# :1106230051
Tags: BARKU
Lexuar :6,276 here

Detaje te tjera Komente Harta Artikuj te ngjashem
Share:
Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Detaje te tjera

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Harta


Te ngjashem


Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Gallery

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al