Aknet qe shkakton nga detergjentet

klinikaeuromedica

Disa sapunë të zakonshëm kanë veprim komedonik (shkaktojnë pikat e zeza).

Burimi: Telegrafi

fytyra tualetNjë kërkim i studiuesve amerikanë ka zbuluar se 70 për qind e personave që vuajnë nga aknet nuk marrin asnjë lloj kure.
Disa sapunë të zakonshëm kanë veprim komedonik (shkaktojnë pikat e zeza). Ky tip i akneve mund të zhvillohet te pacientët me akne të cilët lahen shumë me sapunin i cili përmban substance komedinike. Këta pacient e kanë fytyrën së paku katër here brenda ditës.
Këta pacient këshillohen ta lajnë fytyrën dy deri tri here brenda ditës për ta larguar yndyrën sipërfaqësore.
Por, ekzistojnë edhe produkte kozmetike specifike të lëkurës për këtë problem që nuk dëmtojnë, madje dhe janë kurative. Në të njëjtën kohë janë të afta dhe t’i mbulojnë mirë puçrrat.

Radika

Komente

Nuk ka asnje koment.
 • Emri:
   
  Email:
     
  Përmbajtja:
   
   
Postuar nga: nia meba
Data: 13/04/2011
ikub#: 1104130014
Shfleto artikuj te tjere per: AKNET, FYTYRA,
Reklame

Artikuj te sponsorizuar

Reklame
Raiffeisen

Reklame
Societe

Artikuj te ngjashem


Reklame
Ozdilek

Reklame

©2016 ikub.al