Posto

 • PER TE GJITHE FEMIJET, MOSHA 8-16 VJEC MILAN JUNIOR CAMP


  Perfshihet rruga: Jo


  Perfshihet akomodimi: Jo


  Cmimi Sipas Kerkeses: Jo


  Perfshihen tarifat e hyrjeve: Jo


  Cmimi total: 1250


  Perfshihet pagesa e vizave: Jo  milan junior campEasy Trip Travel & Tours sjell ekskluzivisht ne Shqiperi nje format te ri te Milan Junior Camp.
  Kjo oferte u ofron te gjithe femijeve nga mosha 8-16 vjec nje experience unike me stervitje profesionale nga tekniket zyrtare te AC Milan.                        
  Argetim I pafund me femije nga e gjithe bota. Nje experience e re per te gjithe femijet e apasionuar pas futbollit. Femijet me te talentuar do te fitojne mundesine te luajne me kupat Junior neper Bote, do te jene pjese e Akademise Sportive te AC Milan, dhe nese deshirojne ne te ardhmen I kane dyert e hapura per AC Milan U19 e me pas AC Milan.
  Kampet Milan Junior jane se pari dhe me kryesorja jave pushimi per djen dhe vajza. Pushime qe dhe pse fokusohen per futboll, ofrojne me shume. Kampi eshte nje jave e mbushur me stervitje por dhe nje jave me shume argetim, miqesi me femije te tjere, nje jave e kaluar duke mesuar te respektojne te tjeret. KJo eshte nje kohe e rendesishme per te nxitur ndjenjen e pergjegjesise dhe per te mesuar vleren e rendesishme te rregullave dhe edukimit, per ta kthyer gezimin e te rinjve ne momente te mrekullueshme dhe te paharrueshme pasioni…THJESHT DUKE LUAJTUR FUTBOLL.

  KAMPET

  1.    Cortina D’Ampezzo – Alpe
  Eshte I rrethuar nga malet madheshtore Dolomiti, pjese e trashegimise kulturore te UNESCO-s qe nga viti 2009. Vendpushimi malor me prestigjoz ne Itali. Per 9 vite I eshte shitur Milan Junior Camp dhe eshte quajtur “Kampi Milan Junior me I mire ne bote” nga AC Milan. Akademia e AC Milan eshte vendosur ne Hotel Domina Alaska, nje hotel fantastic me 4 yje ne qender te qytetit.

  2.    Asiago Mountain Plateau
  Eshte nje nga resortet me te famshme ne Itali. Praktikohen sporte si:  alpinizem, golf, kalerim etj. Akademia e AC Milan eshte vendosur ne Gallio 1000 m mbi nivelin e detit me nje peisazh te mrekullueshem alpin qe te kujton Irlanden. Gaarten, me 4 yje, eshte nje hotel I nivelit te larte ku do te qendrojne pjesemarresit.

  3.    Jesolo Lido, Venezia
  Eshte plazhi me fantastik ne very te detit Adriatik. Vetem 20km larg nga Venezia, 10 km nga Aeroporti Nderkombetar I Venezias. Nje parajse e vertete per turistet, me nje bregdet 15 km, fusha sporti, hotele, klube golfi dhe argetime ne 16 sheshet e qytetit. Futbolli do te luhet me teper ne darke, kurse ne mengjes do te shetisim dhe stervitemi ne breg te detit.

  4.    Medulin Pula Kroaci
  Eshte ne pjesen jugore te Istrias e rrethuar nga nje peisazh I gjelber, destinacioni I shume vizitoreve europiane. Milan Junior Camp eshte vendosur ne hotelin Medulin me 4 yje, nje hotel fantastic me pamje nga deti, me nje fushe te rregullt futbolli, fusha tenisi dhe pishina.

  CMIMET:

  VITORIA VENETO, JOZOLO, MEDULIN (PULAKROACI) 

  1 JAVE – 1250 EUR


  CORTINA D’AMPEZZO, GALLIO

  1 JAVE – 1250 EUR


  Ne cmim perfshihet:

  -    Fjetjet dhe vaktet / Full Board/
  -    Banesa ne hotel
  -    Uniformat sportive*
  -    Pastrimi vetem I uniformes
  -    Foto Suvenir
  -    Transporti I brendshem nga Traineri

  *Uniforma sportive permban: 3 bluza stervitje (kuq-zi, kuq-bardhe), 2 pantallona te shkurtra, 2 pale corape te bardha, 1 kostum sportive, 1 cante. Portieret kane trajnim special dhe uniforme speciale.

  Nje dite tipike ne kamp do te ishte:

  08:00 – Zgjimi
  08:30 – Mengjesi
  09:30 – Futboll
  11:30 – Dushi dhe kthimi ne shtepi
  12:30 – Dreka
  13:30 – Kohe e lire per lojra dhe relaks
  15:30 – Futboll ose plazh
  18:00 – Kthimi ne shtepi
  19:30 – Darka
  20:30 – Argetime
  22:30 - Gjumi

  ________________________________________
  Easy Trip T & N / Adresa “ Rr : Vaso Pasha “ (mbi Kishen e Krishtere ) Tel : +355/4/2257096
  www.easytriptn-al.com / easy_trip_tn@yahoo.com / Fax : +355 4 48 06 040, Cel.0672342044  Share:  Postuar nga: argjenti

  Data: 05/04/2011

  ikub#: 1104050131

  Shfleto artikuj te tjere per: EASY TRIP,

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt

©2014 ikub.al