Back

Si te bejme floket bionde?

1- Nese deshironi floket bionde ne menyre natyrale dhe mbi te gjitha nese deshironi qe floket tuaj te qendrojne te shkelqyeshem, jo opak dhe te ashper po ju tregojme disa rregulla te rendesishme. Fillimisht lani floket cdo 1 here ne pese dote, ashtu sikurse rekomandojne edhe ekspertet parukier.

2- Per te celur ngjyren duhet ta beni ne menyre graguale. Ne 20 gram kamomil per 100 ml uje. Aplikojini ne floke pasi te keni lare koken per 10-15 minuta, nese do te keni mundesi te dilni per disa minuta ne rrezet e diellit do te ishte ideale, pasi do te celte floket me shpejt.

3- Perdoreni cdo here qe do te aplikoni shampon, dhe do te vereni qe ne pak kohe floket tuaj do te celen ne menyre natyrale dhe te shkelqyeshem. Nese keni floket ngjyre geshtenje te erret ose te zeza do tju duhet me shume kohe ne krahasim me nuancat e tjera, por rrezultati do te jete i njejte./ikub.al/


Data postimit :28/02/2011
Ikub# :1102280076
Tags: BJONDE FLOKE
Lexuar :4,754 here

Detaje te tjera Komente Harta Artikuj te ngjashem
Share:
Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Detaje te tjera

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Harta


Te ngjashem


Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al

Gallery

Versioni i plote | Publicitet | Kontakt
©2014 ikub.al