Vijon të grabitet në mes të ditës nafta e Ballshit

klinikaeuromedica

Por edhe këtë radhe, grabitësit kane mundur te largohen duke i shpëtuar policisë

Burimi: Vizion+

ballsh-naftNafta e uzinës se Ballshit vijon te grabitet ne mes te ditës. Rasti me i fundit është zbuluar nga policia, e cila ka bllokuar një maune pranë kthesave te Visokes. Sipas policisë, pronaret e mjetit kishin instaluar një bot ne karroceri, te cilin e kishin mbushur me nafte te vjedhur nga tubacioni kryesor i uzinës, buze lumit Gjanica. Por edhe këtë radhe, grabitësit kane mundur te largohen duke i shpëtuar policisë. Aktualisht kane nisur hetimet për te zbuluar se kujt i përket makina e cila është pa targa. Mësohet se operacioni i policisë nisi pas denoncimit te specialisteve te kompanisë "Albpetrol" te cilët kishin pikasur çarjen e tubacionit dhe rrjedhjen e naftës ne rruge.

 

spitali
BKT

Komente

Nuk ka asnje koment.
 • Emri:
   
  Email:
     
  Përmbajtja:
   
   
Postuar nga: mbalena
Data: 20/11/2010
ikub#: 1011200102
Shfleto artikuj te tjere per: BALLSH, GRABITJE, NAFTE,
Reklame
ventouris

Artikuj te sponsorizuar

Reklame
Raiffeisen


Artikuj te ngjashem


Reklame
Cineplexx

Reklame
Digicom

©2016 ikub.al