Paris, Versaje, DisneyLand

nga MTI TRAVEL l.t.d

Shetitja me anije qe eshte e perfshire ne paketen do t’ju krijoje mundesine qe ta shikoni Parisin ne kendveshtrimin tjeter.

Akomodimi: Po
Pika te vecanta per tu vizituar: DisneyLand
Cmimi: 575
Itinerari ditor: Ne kete udhetim ju do te arrini te njihni kete qytet madheshtor, do te vizitoni objektet me fame boterore, museumet me te medhenj ne bote

Akomodimi: Hotel
Lloji i eksplorimit: Me guide
Transporti: Avion
Cmimet: 500 - 1000 €
Lloji i Turizmit: Kulturor

Disneyland

Paris, Versaje, DisneyLand

Cmimi: 575 Euro
Data: 22-26 Prill / 10-13 Qeshor

Afati 10 Prill dhe 28 Qershor

Pershkrimi I eskursionit

Ne kete udhetim ju do te arrini te njihni kete qytet madheshtor, do te vizitoni objektet me fame boterore, museumet  me te medhenj ne bote, do te shikoni nga afer pallatet mbreterore dhe dhomat ku kane jetuat mbreterit dhe mbretereshat  e dinastise me te njohura ne bote si ajo e Bourbunove, me Luigjin e XIV. Ne periushen  e Pranveres nje dite i kushtohet DisneyLand. Per femijet por edhe per te rriturit  edhe nje argetim qe ja vlen
Shetitja me anije qe eshte e perfshire ne paketen  do t’ju krijoje mundesine qe ta shikoni Parisin  ne kendveshtrimin tjeter. Para jush do te shfaqate urat e Parisit, ku secila prej tyre ka nje histori dhe vecanti te sajen.

Cfare do te vizitohen:

Museun e Luvrit, Varri I Napoleonit, Pallati I Versajes, Opera Garnier, Bazilika Sacre Coeur, DisneyLLand, Kulla Eifel

Cfare Perfshihet:

-    4 Nete ne hotel me 3* ne qender te qytetit
-    Udhetimi me autobus komod
-    Udhetimi me Avion Vajtje-Ardhje
-    Eskursionet sipas programit
-    Guida dhe asistenca nga Angjensia
-    Udhetimi me anije ne Sene
-    Filmi “ Historia e Parisit “

 

Kontakti :

MTI Travel, Rr. " Abdyl Frasheri ", Pall. 11Nr.09

 

Tel: 04 2 248 746, Tirane

E-mail: info@mtitravel-al.com

www.mtitravel-al.com

 Vala Mar
Chez Moi

Komente

Nuk ka asnje koment.
 • Emri:
   
  Email:
     
  Përmbajtja:
   
   
Postuar nga: honkyponky
Data: 14/04/2010
ikub#: 1004140381
Shfleto artikuj te tjere per: UDHETIM TURISTIK,
Reklame
Ventouris

Artikuj te sponsorizuar

Reklame
Rfz

ReklameReklame
Cineplexx

Reklame
Digicom

©2017 ikub.al